مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

در زمان نابساماني و عدم اطمينان وضعيت اقتصادي و تغييرات سياسي، هيچ رنگي مثل رنگ زرد گل درخت ابريشم، اميد و اطمينان و خوش‌بيني را نشان نمي‌دهد.
رنگ زرد گرما و كيفيت باروري و تغذيه خورشيد را مجسم مي كند، خصوصياتي كه به طور طبيعي اطمينان مجدد و اميد را براي ما به تصوير مي‌كشد. اين رنگ همچنين از روشنفكري سخن مي‌گويد و رنگ درخشش ابتكار و تخيل است. اين رنگ زرد به بهترين شكل در گل‌هاي درخت ابريشم ديده مي‌شود. اين رنگ زرد قابل تطبيق با همه رنگها است و براي زنان و مردان به كار مي‌رود. لباس، لوازم جانبي خانم‌ها، لوازم منزل، لباس‌هاي ورزشي، كراوات و پيراهن‌هاي مردانه در اين رنگ شاد و پرطراوت طراحي و عرضه مي‌شود.


بهار معمولا حس طراوت، شادابي و آغازي نو را به همراه دارد.
جوانه زدن درختان و شكوفا شدن گلها الهام بخش طراحان است تا از حالت افسردگي و انجماد زمستاني خارج بشوند.
بازهم رنگ‌هاي روشن به صدر ۱۰ رنگ اصلي بهار ۲۰۰۹ برگشته است. باوجود اينكه بهار امسال هم طراحان بيشتر از رنگ‌هاي شاد و براق در مجموعه‌هاي خود استفاده مي‌كنند، مثل هميشه در مدل‌هاي خود رنگهاي براق و درخشان را با رنگ‌هاي تيره، مات يا خنثي ملايم مي‌‌كنند.
شركت پنتون(Pantone) كه منبع معتبر و مشهور جهاني در زمينه رنگ و تهيه كننده استانداردهاي رنگ حرفه‌اي براي صنايع طراحي است، گزارش ۱۰ رنگ اصلي و برتر براي فشن بهار ۲۰۰۹ را اعلام كرد. پنتون در هر فصل ۱۰ رنگ اصلي خود را معرفي مي‌كند. ده رنگي كه پنتون براي بهار ۲۰۰۹ پيشنهاد كرده است به شرح زير است:
رنگ مد غالب پاييز ۲۰۰۸ آبي و ارغواني بود؛ هميشه رنگها از فصلي به فصل ديگر با توجه به رنگ اصلي فصل قبل تغيير مي كند و بهار ۲۰۰۹ هم از اين قاعده مستثنا نيست. رنگ آبي روشن(Palace Blue) رنگ دلخواه طراحان در بهار ۲۰۰۹ است كه شبيه رنگ دريا در فصل بهار و رنگي كلاسيك و براق است. اين رنگ تقريبا با هر رنگ بهاري ديگري كه همراه بشود، تركيب رنگ بهاري زيبا و فريبنده‌اي را به نمايش مي‌گذارد. رنگ ارغواني كمرنگ يعني بنفش كمرنگ يا ياسي(Lavender) رنگي ملايم و بيشتر تابستاني است كه جنبه‌هاي ديگري از رنگ ارغواني فصل پاييز را ادامه مي‌دهد.
رنگ زرد هم در فصل بهار به عنوان يكي از رنگ‌هاي اصلي در دنياي فشن حضور دارد؛ رنگ ليمويي تند(Super Lemon) ظاهري خوش‌بينانه و شاد ايجاد مي كند. درخشندگي اين رنگ چشم خريداران را به سمت خود جلب مي‌كند. رنگ همسايه و نزديك ليمويي، نوعي صورتي كمرنگ(Salmon Rose) است كه بازهم حسي شاد و خوشبينانه منتقل مي‌كند. اين رنگ به اكثر چهره‌ها مي‌آيد و رنگي زيبا در تابش و درخشش تابستان است. رنگ زيبا و جذاب قرمز مايل به بنفش(Fuchsia Red) را براي لباس، رژلب و لاك ناخن در نظر بگيريد. اين رنگ قرمز با ته‌رنگ و زمينه آبي واقعا رنگي جلوه‌گر و فريبنده است و حسي از ظرافت و لطافت به رنگهاي بهاري مي‌بخشد.
رنگ خاكي متمايل به صورتي(Rose Dust) يك رنگ خنثي است كه با زمينه قرمز و صورتي ملايمي كه دارد از ساير رنگ‌هاي خنثي متمايز است و به رنگ هاي بهاري مرتبط مي‌شود. رنگ خاكستري مايل به آبي(Slate Gray) رنگ خنثي ديگري است كه با داشتن زمينه سبز مايل به آبي، به‌خوبي با نه رنگ ديگر اين فصل ست مي‌شود.

سه رنگ سبز كه هر كدام هويت و خصوصيات متمايز خود را دارند، در انتهاي رنگهاي بهار ۲۰۰۹ قرار مي‌گيرند و تصور شادابي، سرسبزي و تجديد حيات را زنده مي‌كنند. سبز براق و درخشان(Vibrant Green) يكي از رنگ‌هاي اصلي بهار است كه در فصل تجديد حيات طبيعت، سرسبزي و تازگي را به رنگهاي بهاري مي‌افزايد. سبز ليمويي تيره(Dark Citron) كه از مركبات الهام گرفته شده است، رنگي آرام و جدي‌تر از ساير رنگهاي بهاري است. نوع ديگري سبز با نام(Lucite Green) رنگي شفاف و خالص است كه كمي درخشش و تلالو به رنگهاي بهاري مي‌بخشد.


نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:51 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog